լաբարատոր աշխատանք

այս սխեման օգտագործում ենք այսօրվա աշխխատանքի մեջ

լարումը 1,5v հոսանքի ուժը մենք կիմանանք հոսանքի մեջ ամպերաչափով

I=0,15A

պետք է գտնել սպառիչի դիմադրությունը

Տրված է| լուծում
I=0,15A | R=U/I
U=1,5v |___________________
_______| R=1,5v/0,15A=10օհմ
R-? Պատ․՝R=10օհմ

Leave a comment